Objawy, przebieg, leczenie

Nigdy nie lekceważ choroby alkoholowej, która może prowadzić do śmierci

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień

Picie alkoholu wpisało się już w polską tradycję. Najczęściej tyczy się to uroczystości, świąt czy spotkań rodzinnych, jednak bardzo często obejmuje także zwykłe, codzienne kontakty towarzyskie. Wyjście ze znajomymi "na piwo" jest na porządku dziennym.

Do spożywania alkoholu przyznaje się ponad 90% obywateli naszego kraju, którzy mają ukończone, uwaga, 15 lat. Większość z tych osób nie pije szkodliwe czy ryzykownie, ale tylko okazjonalnie. Jednak wśród tej grupy wyłaniają się osoby, które w niedalekiej przyszłości będą miały problem z alkoholem.

Uzależnienie od alkoholu nie jest już tak dużym tematem tabu jak kiedyś. Z tego względu prywatne ośrodki leczenia uzależnień stają się coraz bardziej popularną metodą na problemy z alkoholem. To pocieszający fakt, z tego względu, że terapia w takim miejscu ma bardzo wysoką skuteczność w porównaniu z innymi metodami leczenia.Prywatne ośrodki leczenia uzależnień

Sprawdzone programy terapeutyczne

Dlaczego terapia w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień jest uznawana za najskuteczniejszą? Jednym z czynników jest fakt, że w każdej z takich placówek stosowane są sprawdzone programy terapeutyczne prowadzone przez doświadczonych pracowników.

Wykwalifikowana kadra, o odpowiednim wykształceniu i po odbyciu wielu szkoleń to podstawa. Każdy z terapeutów powinien także stale się dokształcać, dostosowując swoją wiedzę do szybko zmieniającego się świata. Prywatne ośrodki leczenia uzależnień, które są profesjonalne i mają na celu dobro swoich pacjentów, zatrudniają najlepszych specjalistów w dziedzinie terapii uzależnień.

Światowa Organizacja Zdrowia za najskuteczniejszy i tak naprawdę jedyny sposób leczenia alkoholizmu uznaje psychoterapię.

Dlaczego prywatny ośrodek?

Podczas pobytu w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień otrzymuje się gwarancję:

  • opieki specjalistów (lekarzy i terapeutów) przez całą dobę;
  • wsparcia ze strony innych osób uzależnionych;
  • intensywnej terapii indywidualnej i grupowej;
  • pobytu w atmosferze szacunku i zrozumienia;
  • komfortowych warunków pobytu;

 

Jakie jest skuteczne leczenie?

Tylko profesjonalna pomoc terapeutyczna

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień!