Objawy, przebieg, leczenie

Nigdy nie lekceważ choroby alkoholowej, która może prowadzić do śmierci

Odwyk alkoholowy prywatnie

Decyzja o leczeniu i świadomość problemu są bardzo istotnymi czynnikami na początku drogi do trzeźwości i zachowania abstynencji. Wiele uzależnionych podejmuje odwyk alkoholowy prywatnie, który na pewno osiąga większy procent skuteczności w leczeniu od państwowych placówek.

Ponieważ alkoholizm jest chorobą, która trzyma z szponach zakłamania i innych mechanizmów swoją ofiarę, dlatego tak ciężko zacząć terapię. Alkoholik nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest uzależniony. Robi wszystko, żeby usprawiedliwić swojego zachowania. To jest jedna z  cech tej podstępnej choroby. Podczas prywatnego odwyku alkoholowego każdy pacjent poznaje specyfikę tego uzależnienia i dopiero wtedy "otwierają mu się oczy" na to, co się dzieje w jego życiu. Uświadamia sobie, że alkohol rządził jego życiem i determinował myśli, zachowania.

Jak tam jest?odwyk alkoholowy prywatnie

Odwyk alkoholowy prywatnie, niezbyt przyjemnie to brzmi, jednak to miejsce nie wygląda jak placówka szpitalna. Jest to miejsce, najczęściej przypomina dom tylko przeznaczony dla większej ilości osób z salą terapeutyczną, gdzie odbywają się zajęcia w grupach. Pacjenci doświadczają tam wsparcia i pełnego zrozumienia, nie tylko przez terapeutów, ale także pozostałych obecnych alkoholików. Poczucie wspólnoty i niepozostawanie w odosobnieniu to bardzo ważny element leczenia alkoholizmu.

Pomoc dla rodzin i najbliższych

Dzięki profesjonalnym placówkom, które oferują prywatny odwyk alkoholowy, nie tylko sami uzależnieni korzystają z pomocy. Najczęściej jest tak, że cała rodzina lub najbliżsi alkoholików są obarczeni przykrymi konsekwencjami picia. Oni także potrzebują wsparcia, a nieraz kompleksowej pomocy psychologicznej. Mogą skorzystać z konsultacji lub warsztatów terapeutycznych.

Jakie jest skuteczne leczenie?

Tylko profesjonalna pomoc terapeutyczna

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień!