Objawy, przebieg, leczenie

Nigdy nie lekceważ choroby alkoholowej, która może prowadzić do śmierci

Leczenie uzależnień Rzeszów

Leczenie uzależnień Rzeszów

Podstawą do rozpoczęcia życia w abstynencji jest całkowita zmiana swojego myślenia, nawyków, zachowań. Oczywiście cały proces nie jest łatwy i nie zachodzi od razu "od tak". Leczenie uzależnień Rzeszów uzmysławia swoim pacjentom o mechanizmach, które powodują zaburzenia w prawidłowym postrzegania świata, innych i całego świata, a przede wszystkim swojego problemu. Choroba alkoholowa mówi do swojej "ofiary", że wszystko jest w porządku i nie ma żadnego problemu.

O nawrotach w uzależnieniu

Każdy, kto przeszedł profesjonalną terapię w specjalistycznej placówce, takiej jak Leczenie uzależnień Rzeszów został edukowany w temacie nawrotów w alkoholizmie. Choroba alkoholowa nie bez powodu nazywana jest przewlekłą, ponieważ nie da się jej całkowicie wyleczyć.

Trwanie w trzeźwości może być utrudnione poprzez objawy nawrotu:

  • nieustanne myślenie o alkoholu i o możliwości picia kontrolowanego;
  • stopniowe odcinanie się od terapeutów i osób wspierających w abstynencji;
  • rozdrażnienie, poczucie bezsilności, niepokój;
  • niechęć do różnych aktywności;
  • dezorientacja, zaburzenia koncentracji

Co robić w przypadku nawrotu?

Osoba uświadomiona o możliwości występowania nawrotów może nie dostrzegać swoich objawów. Ważna w takiej sytuacji jest uważność otoczenia - najbliższych, rodziny, przyjaciół. Im będzie łatwiej skojarzyć nietypowe zachowania z nawrotem. Co wtedy robić?

Najlepiej w pierwszej kolejności skontaktować się z terapeutą i udać się na konsultacje. Jest to najlepszy i najszybszy sposób na to, żeby poradzić sobie w tej trudnej sytuacji. Nie wolno bagatelizować objawów nawrotów choroby alkoholowej, ponieważ jest to sytuacja prowadząca do powrotu do picia.

Jakie jest skuteczne leczenie?

Tylko profesjonalna pomoc terapeutyczna

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień!